Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 8 - 17 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. MONTÁŽE
  3. Rekonstrukce panelových bytů

Rekonstrukce elektroinstalace v panelových bytech

 

                

Elektroinstalace v panelových bytech, postavených v 60. až 90. letech minulého století, provedené v soustavě TN-C vodiči s hliníkovým jádrem jsou dnes technicky zastaralé. Vykazují menší funkčnost a bezpečnost, o také větší poruchovost. Závady se častěji objevují vlivem většího počtu spotřebičů používaných v domácnostech. Elektrické rozvody nejsou připraveny na vysoké zatížení, zvlášť energeticky náročnými spotřebiči (myčky, pračky, sušičky, mikrovlné trouby, rychlovarné konvice). Elektrických obvodů pro byt je navrženo málo a jsou přetížené. Tak vznikají závady na elektroinstalaci, projevující se jako uhořelé vodiče pod kontakty zásuvek a vypínačů, přepálené vodiče zásuvkových a světelných obvodů, jiskření v zásuvkách, vypínačích a svorkovnicích apod. Tím narůstá i riziko vzniku požáru bytu vlivem uvedených závad.

Provizorní opravy elektroinstalace jen na čas oddálí Vaše rozhodnutí provést kompletní výměnu elektroinstalace v bytě včetně měděných kabelových rozvodů, nových zásuvek, vypínačů a jističů. Způsoby, jak vyměnit elektroinstalaci jsou v zásadě dva:

Řešení:

POVRCHOVÝ LIŠTOVÝ SYSTÉM

PVC lišty se dodávají v různých profilech, barevných provedeních, samolepící nebo šroubovací. Kabely jsou uloženy v těchto lištách a z nich jsou zavedeny do elektroinstalačních krabic, na kterých jsou instalovány zásuvky a vypínače. Toto řešení nových rozvodů je rychlejší a levnější, esteticky ne vždy zcela vyhovující.

Druhým způsobem je

MONTÁŽ POD OMÍTKU

Kabelové trasy jsou převážně vedeny v mazanině podlahy, svislé rozvody a rozvody ke svítidlům jsou uloženy ve frézovaných drážkách v betonu, několik milimetrů pod omítkou. Tento způsob je technicky a finančně náročnější, ale pohledově zajímavější než lištový systém. Použití montáže pod omítku přináší i nutnost výměnu podlahové krytiny (plovoucí podlahy, dlažby, linoleum) a zednické práce spojené se začištěním vzniklých drážek pro kabely. Drážky pro kabely vždy provádět řezáním řezací frézou s odsáváním.

Výsledkem rekonstrukce pak bude nová elektroinstalace, s dostatečným počtem el. obvodů, odpovídající dnešním platným technickým normám, umístění zásuvek a vypínačů dle Vašich potřeb. Zásuvky a vypínače je možné vybírat z mnoha designů a barevného provedení.

Novou elektroinstalaci je možné vhodně doplnit i o prvky automatizace, které slouží ke zvýšení komfortu v bytě, jako jsou automatické spínače osvětlení reagující na pohyb osob nebo stmívače osvětlení.

Ceny:

Jsme plátci DPH a tak budete platit jen 15% DPH. Kompletní rekonstrukci silnoproudé elektroinstalace v panelovém bytě 2+1 pořídíte od 56 000,- Kč vč. DPH. Cena pro byt 3+1 je od 64 000,- Kč vč. DPH.

Ceny vycházejí z počtu el. obvodů, délky použitých kabelů, designu vypínačů a zásuvek a nároků zákazníka.

Záruky:

Záruku na materiál poskytujeme dle výrobce, obvykle 24 měsíců, záruku na práci standardně v délce 36 měsíců. Zakázky se realizují formou smlouvy o dílo.

Doba realizace:

Rekonstrukci elektroinstalace v bytě 2+1 provádíme 5 až 7 dnů, byt o velikosti 3+1 realizujeme 7 až 9 dnů. Délka rekonstrukce je závislá na velikosti a členění bytu, počtu navržených el. obvodů, délce instalovaných kabelů a požadavcích majitele bytu.

Objednávky:

Máte-li zájem nebo dotaz o provedení výměny elektroinstalace ve Vašem bytě, kontaktujte nás prosím na telefonu 774 207 980 nebo e-mailem. Najdeme nejvhodnější řešení pro Váš byt, vyslechneme Vaše požadavky a připravíme Vám podrobnou cenovou nabídku. To vše nezávazně a zdarma.

Slaboproudé rozvody:

V souvislosti s rekonstrukcí silnoproudých rozvodů nabízíme rozvody slaboproudé:

  • Televizní rozvody
  • Telefonní rozvody
  • Datové rozvody
  • Audio rozvody (pro domácí kina)
  • Elektronické zabezpečovací systémy